Windykacja należności

Windykacja należności
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

Windykacja należności

Windykacja należności w swojej historii sięga już do starożytnych cywilizacji, zaczynając od 3000 p.n.e. W tych cywilizacjach jeśli dług został spłacony to dłużnik i jego żona, dzieci lub pracownicy byli zmuszeni do pracy w niewoli, dopóki wierzyciel nie odzyskał straty poprzez ich pracę fizyczną. W niektórych społeczeństwach długi przenoszono na kolejne pokolenia, a niewolnictwo długów było kontynuowane. Jednak niektóre wczesne społeczeństwa przewidywały okresowe wypożyczenie długów lub wyznaczało limit czasu na spłatę należności.
W dzisiejszych czasach windykacja należności przyjmuje inną formę. Istnieje wiele firm windykacyjnych zajmujących się odzyskiwaniem długów. Wymienia się tutaj dwie formy działania, pierwszą z nim jest forma polubowna, natomiast drugą sądowe wezwanie do zapłaty. Problem pojawia się, gdy dłużnik ma swoją siedzibę za granicą, bowiem międzynarodowa windykacja należności to wyspecjalizowana dziedzina. Niewiele firm specjalizuje się w tego typu zbiorach, ponieważ może istnieć potrzeba mówienia różnymi językami i znajomości różnych systemów prawnych i prawodawczych. Międzynarodowe rozmowy zbiorowe są często sporządzane w innym języku niż używane w firmie zbierającej. Kilka firm oferuje sieć lokalnych specjalistów windykacyjnych. Za pośrednictwem tej sieci wierzyciele są obsługiwani w swoim własnym języku za pośrednictwem swojej własnej agencji windykacyjnej, a długi są gromadzone za pośrednictwem partnera lokalnego za granicą. Lokalny partner jest świadomy krajowych przepisów ustawowych, a często zdaje sobie sprawę z profilu dłużników w swoim regionie. W związku z tym podejście pozwala na skuteczne gromadzenie długów międzynarodowych przez lokalnych specjalistów windykacyjnych.

Ciekawe artykuły o rachunkowości:

about author

admin

related articles

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Sprzątanie biur Warszawa

    Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji rezygnuje z etatów dla własnych sprzątaczek na rzecz firm zewnętrznych. Czy jednak outsourcing usług sprzątających rzeczywiście jest najkorzystniejszym rozwiązaniem? Firmy oferujące sprzątanie biur Warszawa obecnie zdobywają coraz szersze zainteresowanie świadczonymi usługami. Dla klientów zlecenie prac porządkowych wykonawcom zewnętrznym oznacza duże oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy. Własne ekipy sprzątające…

    Read more
  • Elektroniczny obieg faktur

  • Nowoczesny sklep w sieci