Trzeci świat

Trzeci świat
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

finanse (24)Wielu ekonomistów w swoim czasie wieszczyło, że wkrótce nastąpi dynamiczny rozwój krajów trzeciego świata znajdujących się na terenie Afryki, które dopiero niedawno uzyskały niepodległość. Ich prognozy okazały się niestety być nie do końca trafione – właściwie żaden z krajów afrykańskich, pomijając może Republikę Południowej Afryki nie jest w stanie pochwalić się wyraźnym wzrostem poziomu życia. Mimo, że tereny krajów, które wcześniej stanowiły kolonie europejskich potęg jak Francja czy Anglia wyszły już spod jurysdykcji europejskich rządów, to jednak francuski i angielski biznes cały czas ma się tam znakomicie i bardzo dba o swoje interesy. Zwłaszcza o to, aby nie zostały zagrożone przez rodzimą konkurencję.

Wiele spośród krajów trzeciego świata zamiast się demokratyzować zmieniły się w dyktatury. Ich finanse są rozkradane przez tych, którzy do władzy doszli poprzez terror i ludobójstwa. Sytuacja ta skutecznie uniemożliwia całościowy rozwój kontynentu i na razie nic nie wskazuje na to, aby coś się miało w tym temacie zmienić.

Ciekawe artykuły o rachunkowości:

about author

admin

related articles

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Nowoczesny sklep w sieci

    Najnowsze wiadomości dotyczące sprzedaży internetowej są bardzo optymistyczne, a wszystkie wskaźniki górują i osiągają niebywałe poziomy. Musimy wiedzieć, że sklepy internetowe rozpoczęły swą ekspansję na rynki stosunkowo niedawno i sprawiły one wiele zamieszania. Działalność w sieci Internet wypiera tradycyjne formy prowadzenia działalności gospodarczej. W tym wypadku, to właśnie sprzedaż towarów w stacjonarnych sklepach obniżyła się….

    Read more
  • System zarządzania dokumentami

  • Najlepszy kredyt konsolidacyjny