Biznes plan – jak zaplanować finanse firmy

Biznes plan – jak zaplanować finanse firmy
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

finanse (1)Decydując się na prowadzenie własnej działalności należy brać pod uwagę wiele aspektów. Dlatego tak ważne staje się stworzenie biznes planu, pozwalającego na realne ocenienie szans na rozwój własnego przedsięwzięcia.

Biznes plan pozwala oszacować finanse, zarówno pod kątem przychodów, jak i wydatków niezbędnych do prowadzenia działalności. Tworząc taki dokument przedsiębiorcy muszą również realnie ocenić możliwości rozwoju własnego przedsięwzięcia, oceniając m.in. swoje pomysły i porównując je z usługami i produktami, które są oferowane przez konkurencję. Równie ważne staje się stworzenie kilku wersji przychodów, w zależności od różnej koniunktury panującej na rynku.

Oczywiście większość przedsiębiorców z góry zakłada sukces swojego przedsięwzięcia, warto jednak się zastanowić nad mniej pomyślną koniunkturą, która przełoży się na nieco niższe przychody. Czy w takiej sytuacji przedsięwzięcie będzie nadal funkcjonować? Może się bowiem okazać, że dochody ocenione w wersji pesymistycznej nie pozwolą na kontynuowanie działalności bez posiadania dodatkowych źródeł finansowania.

Ciekawe artykuły o rachunkowości:

about author

admin

related articles

1 Comment

 • Biuro podatkowe oraz agencja reklamowa (Wymiana walut, usługi ochrony)

  wtorek, Marzec 8th, 2016 at 03:06

  Ta witryna jest godna polecenia;)

Komentarze:

Losowe wpisy:

 • Tanie przesyłki kurierskie

  W dzisiejszych czasach handel internetowy rozwija się w tempie ekspresowym. Ludzie często nie mają czasu, aby udać się do sklepu stacjonarnego albo też w Internecie, który ma dużo większe możliwości i gdzie zlokalizowana jest znacznie większa konkurencja, znajdują produkt po dużo niższej cenie i zamawiają go z dostawą do domu. W takim przypadku należy oczywiście…

  Read more
 • Chwilówki za darmo

 • Magia sklepu internetowego