Biznes plan – jak zaplanować finanse firmy

Biznes plan – jak zaplanować finanse firmy
1 vote, 5.00 avg. rating (85% score)

finanse (1)Decydując się na prowadzenie własnej działalności należy brać pod uwagę wiele aspektów. Dlatego tak ważne staje się stworzenie biznes planu, pozwalającego na realne ocenienie szans na rozwój własnego przedsięwzięcia.

Biznes plan pozwala oszacować finanse, zarówno pod kątem przychodów, jak i wydatków niezbędnych do prowadzenia działalności. Tworząc taki dokument przedsiębiorcy muszą również realnie ocenić możliwości rozwoju własnego przedsięwzięcia, oceniając m.in. swoje pomysły i porównując je z usługami i produktami, które są oferowane przez konkurencję. Równie ważne staje się stworzenie kilku wersji przychodów, w zależności od różnej koniunktury panującej na rynku.

Oczywiście większość przedsiębiorców z góry zakłada sukces swojego przedsięwzięcia, warto jednak się zastanowić nad mniej pomyślną koniunkturą, która przełoży się na nieco niższe przychody. Czy w takiej sytuacji przedsięwzięcie będzie nadal funkcjonować? Może się bowiem okazać, że dochody ocenione w wersji pesymistycznej nie pozwolą na kontynuowanie działalności bez posiadania dodatkowych źródeł finansowania.

Ciekawe artykuły o rachunkowości:

about author

admin

related articles

1 Comment

 • Biuro podatkowe oraz agencja reklamowa (Wymiana walut, usługi ochrony)

  wtorek, Marzec 8th, 2016 at 03:06

  Ta witryna jest godna polecenia;)

Komentarze:

Losowe wpisy:

 • Szkolenia biznesowe

  Rozwijanie swoich umiejętności w szeroko pojętej branży biznesowej na pewno przynosi z czasem wymierne korzyści. Branża są wymagające, dlatego systematyczne podnoszenie swoich umiejętności jest czymś naturalnym. Tylko taka postawa pozwala być konkurencyjnym wobec innych podmiotów gospodarczych działających w naszym sektorze. Szkolenia biznesowe są jedną z tych opcji, która daje się poznać od najlepszej strony. Doświadczeni…

  Read more
 • Opłacalne sklepy internetowe

 • Elektroniczny obieg faktur